Fa En یکشنبه 24 تیر 1403 ساعت 14 و 11 دقیقه

شستا؛ لاکچری‌ترین روستای رامسر

شستا؛ لاکچری‌ترین روستای رامسر

یکی دیگر از استان‌های بسیار زیبای ایران استان مازندران می‌باشد که جاذبه‌های بسیاری را در خود جای داده است. یکی از زیبایی‌های بی‌نظیر این استان روستای شستا می‌باشد که در رامسر قرار گرفته است.

سه شنبه 29 آذر 1401 ساعت 22:18

 

به گزارش ارگ خبر به نقل از سلام نو : رامسر این شهر توریستی ایران، ویژگی‌های بسیاری دارد که آن را از دیگر مقاصد در کشور عزیزمان متمایز می کند؛ اما این مشخصه ها چه هستند که سبب تمایز رامسر با دیگر شهرها می شوند. در ادامه با آنها آشنا می شویم.مردم رامسر بخشی از قوم گیلک هستند و به زبان همین قوم یعنی گیلکی صحبت می کنند. البته زبان فارسی نیز در این شهر رایج است و بخش بزرگی از مردم شهر نیز از قوم های مهاجر ترک زبان محسوب می شوند. بر اساس آخرین سرشماری کشوری در سال ۱۳۹۵، جمعیت شهرستان رامسر ۷۴۱۷۹ تن است.

 

اقتصاد شهر رامسر بیشتر بر پایه گردشگری، کشاورزی و باغداری، ماهیگیری و جلب سرمایه های داخلی از شهرهای مختلف ایران است. رامسر به عنوان شهری توریستی در طول سال میزبان هزاران گردشگر است و انواع فعالیت های گردشگری مانند اجاره ویلا و خانه، بازدید از جاذبه های مختلف، انجام تفریحات ساحلی و خرید صنایع دستی چرخ اقتصاد این منطقه را به گردش در می آورد. در کنار اینها باغداری و کشاورزی با محصولاتی مانند انواع مرکبات، کیوی، برنج و ... بخش دیگری از اقتصاد این شهر را تشکیل می دهند. از دیگر محصولات شهر رامسر می توان به عسل، گل گاوزبان، چای، سبزی های محلی، انواع لبنیات محلی، ماهی های دریایی و پرورشی و ... اشاره کرد.

 

رامسر شهری خوش آب و هوا در استان مازندران در شمال ایران است که در روزگاران قدیم با عنوان سخت سر از آن یاد می شده است و این شهر آخرین شهر غرب مازندران به شمار می رود. شهر زیبای رامسر از سمت شرق به شیرود، از غرب به شهر چابکسر دهستان اوشیان گیلان، از جنوب به کوه های البرز و از سمت شمال به دریای کاسپین منتهی می گردد. این شهر در تابستان گرم و مرطوب بوده و در زمستان نیز معتدل است. رامسر روستاهای زیادی در دل خود جای داده است که از بین آن ها می توان به روستای شستا اشاره نمود.

 

 

 

 

 

روستای شستا کجاست؟


شستا دهی از شهرستان رامسر است که آب آن از رودخانه چالکرود تامین می گردد. تعداد ۲۷۵ نفر در این روستا زندگی می کنند و محصول این مکان برنج و مرکبات است. مسیر رسیدن به این روستا ماشین رو بوده و هموار است. شستا ۱۴ کیلومتر با رامسر فاصله دارد و از همین رو روستای چندان دوری از مرکز شهر نیست و دسترسی به آن دشوار نیست.

 

 

موقعیت مکانی روستای شستا


این روستا در جاده میرزا کوچک خان واقع شده است و در شمال آن روستای شاهمراد محله و در جنوب آن روستای راجوب قرار دارد. از شرق به رودخانه چالکرود و از غرب به رودخانه نسارود منتهی می گردد. در سفر به رامسر بازدید از سایر روستاهای این شهر شمالی دیدنی مانند روستای سپارده و روستای بالاجیرکوه را نیز از دست ندهید.

تعداد بازدید : 753

ثبت نظر

ارسال