Fa En جمعه 19 خرداد 1402 ساعت 16 و 19 دقیقه

خبرهای خوش از پرداخت تسهیلات خرد به مردم/ فرش قرمز زیر پای فعالان اقتصادی پهن می‌شود

خبرهای خوش از پرداخت تسهیلات خرد به مردم/ فرش قرمز زیر پای فعالان اقتصادی پهن می‌شود

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: دسترسی مردم به تسهیلات خرد بهبود یافته و طی روزهای آینده خبرهای خوبی در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌شود.

دوشنبه 3 مرداد 1401 ساعت 11:35

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران

، محمدهادی سبحانیان، معاون سیاستگذاری اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی، در نشستی با موضوع اقدامات انجام شده در حوزه تبصره ۱۸ بودجه ۱۴۰۱ و دستورالعمل اجرایی بند الف تبصره ۱۸ با اشاره به آمار نامناسب اقتصادی کشور طی دهه گذشته از جمله رشد اقتصادی متوسط یک درصدی و تشکیل سرمایه منفی ۶ درصدی گفت: برای دستیابی به رشد و رفاه اقتصادی راهی جز تقویت تولید نداریم و رهبر انقلاب نیز تاکیدات ویژه‌ای در این زمینه داشته‌اند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم شرایط مبهم و امضاهای طلایی را از پیش پای فعالان اقتصادی برداریم و فرش قرمز جلوی پای فعالان اقتصادی پهن شود. در این زمینه در  ۴ ماهه امسال ۴۱ هزار مجوز ثبت محور و تاییدمحور صادر شد که از این تعداد ۱۲ هزار مجوز تایید محور بوده است.

وی تاکید کرد: هیچگونه خط قرمزی را در این زمینه برنمی‌تابیم و دستور شخص رئیس جمهور نیز این است که با قدرت در این زمینه پیش برویم.

وی در زمینه ایجاد ثبات اقتصادی توضیح داد: ایجاد ثبات با کنترل تورم امکان پذیر است که کنترل تورم در اولویت دولت قرار دارد و اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

معاون وزیر اقتصاد یادآوری شد: البته تورم ریشه های تاریخی دارد و به نابه‌سامانی در نطام بانکی و بودجه ریزی مربوط است. متاسفانه به علت تعلل مسئولان کشور در گذشته این مشکلات انباشت شده و حل آن زمان می‌برد.

وی درباره تسهیلات ذیل تبصره ۱۸ بیان کرد: تلاش می‌کنیم دسترسی هم خانوارها و هم تولیدکنندگان به تسهیلات عادلانه شود. دسترسی مردم به تسهیلات خرد بهبود یافته و طی روزهای آینده خبرهای خوبی در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌شود.

سبحانیان در ادامه درباره تسهیلات حمایت از تولید بیان کرد: تبصره ۱۸ بودجه طرفیت خوبی در این رابطه دارد اما در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ در عمل اقدامی در راستای تحقق اهداف تبصره ۱۸ نشده بود اما از مهرماه ۱۴۰۰ به بعد این روند تغییر کرده است

وی بیان کرد: منابع بند الف تبصره ۱۸ بودجه ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده و ۱۳ دستگاه می‌توانند از این منابع استفاده کنند.

به گفته معاون وزیر اقتصاد تا کنون ۵۹ درصد از منابع مصوب بند الف تبصره ۱۸ محقق شده که عملکرد خوبی است در حالی که در سال ۹۹ از ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مصوب تنها هزار میلیارد تومان پرداخت شده بود.

تعداد بازدید : 127

ثبت نظر

ارسال