Fa En جمعه 19 خرداد 1402 ساعت 15 و 10 دقیقه

افزایش هزینه انرژی فنلاندی‌ها را مجبور به ذخیره هیزم کرد

افزایش هزینه انرژی فنلاندی‌ها را مجبور به ذخیره هیزم کرد

رویترز گزارش داد که افزایش هزینه های برق و نگرانی‌های ناشی از خاموشی در زمستان امسال، مردم یکی از شمالی ترین کشورهای جهان یعنی فنلاند را به جمع کردن هیزم و بازسازی خانه‌های خود برای کاهش مصرف برق واداشته است.

یکشنبه 19 دی 1400 ساعت 14:29

 

به گزارش خبرگزاری ارگ خبر به نقل از تسنیم :  راشاتودی، رویترز گزارش داد که افزایش هزینه های برق و نگرانی‌های ناشی از خاموشی در زمستان امسال، مردم یکی از شمالی ترین کشورهای جهان یعنی فنلاند را به جمع کردن هیزم و بازسازی خانه‌های خود برای کاهش مصرف برق واداشته است.

 

بر اساس این گزارش، از دست دادن نفت، گاز و برق وارداتی از روسیه تهدیدی است که تأثیر زیادی بر این کشور در منطقه نوردیک خواهد داشت.

 

علاوه بر این، مشکلات فنی موجب محدودیت در تولید برق یک نیروگاه هسته‌ای جدید فنلاند شده و هشدارهایی را در مورد خاموشی‌های گسترده درپی داشته است.
ریکو هوتونن، مدیر کل انرژی و سیاست آب و هوایی در وزارت امور اقتصادی فنلاند در این باره گفت: این کشور قبلا یک سوم از انرژی مورد نیاز خود را از روسیه وارد می‌کرد ولی اکنون این رقم به صفر نزدیک شده است.

 

هوتونن به رویترز گفت: اگر دمای منفی 20 درجه سانتیگراد (4- فارنهایت) در جنوب و احتمالاً منفی 30 درجه در شمال داشته باشیم، خطر کمبود برق بسیار نزدیک است.

 

دمای هوا در فنلاند در زمستان اغلب به زیر 20- درجه سانتی گراد می رسد، در حالی که شهرها در تاریک ترین ماه های سال کمتر از شش ساعت در روز نور خورشید را دریافت می کنند.

 

این امر این کشور را به ویژه در برابر بحران انرژی اتحادیه اروپا آسیب پذیر می کند، زیرا از دست دادن برق به طور بالقوه ساکنان را در عرض چند ساعت در معرض شرایط تهدید کننده زندگی قرار می دهد.

 

بر اساس گزارش رویترز، از تابستان، فنلاندی ها مشعل، پمپ حرارتی، پنل های خورشیدی و هیزم را ذخیره کرده‌اند.

تعداد بازدید : 41

ثبت نظر

ارسال